+38 0482 346942[email protected]
  • en
  • ru
  • uk

Blog

a0
Торгівельний центр «Панорама»
Торгівельний центр «Панорама» (спочатку «Наталка-Сіті») на майдані ім. Дерев’янко в м.Одесі. Архітектурний проект торгівельного центру був виконан архітектурною фірмою Архпроект-МДМ.
Read More
Готель «Моцарт», Одесса
Готель «Моцарт», Одесса
Готель «Моцарт», Одесса. Два старовинних триповерхових будинки розташувалися на Театральній площі, симетрично Оперного театру, мають різну історію, але за проектами М.Г. і М.М. Повстанюков об’єдналися загальним задумом прикраси Театральній площі і надали їй завершеності. Будівля за адресою вул. Ланжеронівська, 13 реконструйовано під готель «Моцарт».
Read More
готель_пасаж_вид_с_преображенскої
Готель “Пасаж”, Одеса
Історія створення: Готель “Пасаж” будувался лише два роки з 1898 по 1900, у що сьогодні навіть важко повірити. Головним творцем цього, поза всяким сумнівом, видатного історико-архітектурного ансамблю слід вважати блискучого зодчого – Льва Львовича Влодека. Треба окремо відзначити скульпторів Фішеля і Міллмана, їх спільний досвід роботи з архітектором Влодеком на цій будівлі розвинувся і реалізувався в не менше відому будівлю готелю «Велика Московська». Проіснувавши всього рік, в будівлі сталася пожежа. В результаті пожежі згоріла внутрішня частина будівлі, постраждав фасад з боку Преображенської вулиці, але завдяки самовідданим діям одеських пожежних пам’ятник архітектури і довколишні споруди чудесним чином вдалося врятувати. Були втрачені кутова вежа, скульптурні групи по вул. Преображенської і деякі деталі фасаду, яких не вдалося відтворити.

Положення об’єкта: Будівля готелю “Пасаж” розташована в межах центрального історичного ареалу міста Одеси в кварталі, обмеженому вулицями Дерибасівська, Преображенська, Грецька і провулком Віце-адмірала Жукова. Воно фланкирує квартальну забудову на перетині вул. Дерибасівської та Преображенської. Готель “Пасаж” оточен будівлями адміністративно-офісного, готельного, торгового і житлового призначення, виконаних в різноманітних стильових напрямках (класицизм, ампір, еклектика, модерн). У безпосередній близькості до ділянки проектування знаходиться містобудівно-ландшафтне утворення – Соборна площа і сквер Преображенський.

Архітектор Влодек: архітектор Влодек народився в 1842 році в Житомирі, в Одесі працював з 1864 року. Він перший, хто почав з успіхом впроваджувати залізобетонні конструкції при проектуванні житлових і громадських будівель (фундаменти готелів «Пасаж», «Велика Московська»). Слід зазначити деякі найбільш значущі об’єкти, створені за його проектами та за його участю. Це будинок Імебра – на розі Преображенської та Елисаветинской, будинок Розенблата – на розі Преображенської та Поштовій, будинок дурья – на розі Преображенської та Херсонської, особняк Пташнікова – на Канатній, Великанова – на розі Польської вулиці і однойменного спуску, Раухвергера – на Пушкінській, власний прибутковий будинок на Новосельського, особняк того ж Менделевича – на Маразліївській, знаменитий особняк Фальц-Фейнів та їх само дохідний будинок на вулиці Гоголя ( “будинок з атлантами”, що став емблемою Всесвітнього клубу одеситів), готель “Пасаж” (1898-1899 рр. ), цирк Санценбахера, прибутковий будинок Крижанівського-Аудерского на вулиці Маразліївській, Училище торгового мореплавання на Канатній, комплекс Тюремного замку і так далі. Неймовірно умілий, винахідливий і плідний майстер!

Архітектура будівлі: Архітектура будівлі «Пасажу» еклектична з переважанням елементів «французького бароко». Однак, в його зовнішності вже явно проявляється крутий поворот архітектора від еклектики до модерну. Досить звернути увагу на вхід в будівлю, щоб у вільних позах обрамляючих фігур, в складках одягу, вигнутих стеблах троянд вловити чуттєвість, невластиву еклектичним мотивами. А побудована трохи пізніше, на піку розвитку стилю, “Велика Московська” вражає, б’є через край фантазією, різноманітність декору створює відчуття пульсації стін, живого, не скостенілого організму. Новий ренесанс, передбачення кардинальних культурологічних змін – ось настрої модерну, виражені в стилізованих формах. Багатство декоративних форм – пілястр, консолей, карнизів і тяг, різьблених заповнень віконних і дверних прорізів – створюють неспокійну гру світлотіні. Потужними архітектурними акцентами в симетричній композиції головного фасаду стали еркери в четвертій і восьмий віконних осях. Будучи частиною житлової забудови одного з центральних кварталів міста, будівля виділяється монументальною висотою і формами, вдало вписуючись в архітектурний вигляд кварталу.

Про Проект: Основна і головна ідея проекту: продовжити і завершити архітектурну композицію будівлі, як би це зробив сам Влодек, використовуючи його ідеї і основне стилістичне спрямування.
Проектом передбачається реконструкція будівлі з внутрішньою переплануванням і зведенням мансардного поверху з кутовий вежею на місці втраченої. Також пропонується будівництво підземного паркінгу для обслуговування торгово-готельного комплексу. Особлива увага приділяється деталям і їх історичним значенням. Так, наприклад, матеріал покрівлі обраний аналогічним матеріалу, що застосовувався Влодеком – цинкові покрівельні листи сіро-коричневої гами. Цей прийом, по-перше, створює історичну відповідність, по-друге, ця гамма краще підходить і поєднується з колірною гамою фасаду і тінню головного карниза. Також був використаний метод захованого поверху. Окремо треба сказати про вежі. Будучи головним вінчаючим елементом, вона відповідає історичній справедливості, і в той же час несе нове функціональне призначення. Архітектура вежі виконана в кращих традиціях бароко і є споконвічно рідним елементом. Вона несе кілька важливих функцій: перша – цей елемент, (на жаль, загинув у пожежі) запроектований Влодеком в бароко, є головним силуетним елементом кута будівлі, відсутність якого призводить до позбавлення фасаду цілісності. Друга – всередині розташовується зал ресторану і оглядовий майданчик, де цілий рік відкривається гарна панорама на весь центр міста. Тепер одесити і гості міста можуть милуватися видом досі недоступним широкій громадськості. Готель “Пасаж” буде своєрідним історичним музеєм міста, де експонатам буде саме місто, його архітектура. Тут можна побачити в новому ракурсі Головний кафедральний собор і Соборну площу, будівлі аптеки Гаєвського, Дерибасівську, Міський сад і, навіть, порт.

Авторський колектив:
ГАП Повстанюк М.Г.
Ведучий архітектор проекту Повстанюк М.М.
архітектори:
Савельєва Є.В.
Вісік Н.А.
Свирид Д.І.
Федина О.В.
конструктори:
Катунцевская В.О.

Read More
a3
Житловий будинок, вул. Разумовська, 10/12
18-ти поверховий житловий будинок з торговим центром і підземним гаражем по вул. Розумовської, 10/12 в м.Одесі. Проект житлового багатоквартирного будинка спроектовано компанією Архпроект-МДМ.
Read More
Житловий комплекс «Морська симфонія»
Житловий комплекс «Морська симфонія»
Комплекс особистих апартаментів «Морська Симфонія» на 8-й станції Великого Фонтану в місті Одесса. Комплекс включає 20-ти і 10-ти етажні секції. Житловий комплекс «Морська симфонія» бул спроектован архітектурною компанією Архпроект-МДМ.
Read More
Житловий будинок, вул. Катериненська, 88.
Житловий будинок, вул. Катериненська, 88
Житловий будинок, вул. Катериненська, 88. 9-ти – 12-ти поверховий житловий будинок, розташований в межах вулиць Куйбишева, Катерининська і Пантелеймонівська в м.Одесі. Архітектурний проект виконаний архітектурною фірмою Архпроект-МДМ. Статус: закінчене будівництво.
Read More
a11
Житловий комплекс вул. Жуковського, 33
Житловий комплекс вул. Жуковського, 33. Будівля житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями магазинів та офісів по вул. Жуковського, 33 в м.Одесі запроектовано 9-ти поверховим будинком з мансардним поверхом та підземним гаражем. Магазини розташовуються на першому і другому поверхах. Офісна секція будівлі розташовується над проїзною частиною провулка Шухевича. Будівля розташовується в сфері впливу пам’яток архітектури. Проект архітектурної компанії Архпроект-МДМ. Статус: закінчене будівництво.
Read More
Житловий комплекс на проспекті Шевченко, 4-д
Житловий комплекс на проспекті Шевченко 4-д
Житловий комплекс на проспекті Шевченко, 4-д запроектован архітектурною студією Архпроект-МДМ. Житлові будинки з вбудовано-просторовими приміщеннями магазинів та офісів та підземною автостоянкою по пр. Шевченка, 4-д в м.Одесі. Статус: завершене будівництво.
Read More
Житловий комплекс, проспект Шевченка, 33
Житловий комплекс, проспект Шевченка, 33
Житловий комплекс на проспекті Шевченка, 33 – це 16-ти поверхові житлові будинки з вбудованими приміщеннями магазинів та офісів та підземною автостоянкою в місті Одесі. Комплекс знаходитися в сприятливій існуючей міськой інфраструктурі. Вдале розташування ділянки сприяє нормальному функціонуванню, як магазинів, офісів так і житла. Статус: закінчений будівництво. Проект житлового комплексу був виконаний компанією Архпроект-МДМ.
Read More
Житлові будинки в Сабанському провулку 2, 4
Житлові будинки в Сабанському провулку 2, 4
Житлові будинки в Сабанському провулку 2, 4 – проект реконструкцій архітектурної компанії Архпроект-МДМ. “Таких будинків у нас тисячі, але цей тільки один”. Житловий будинок №2 по Сабанський провулку – пам’ятник архітектури – був зруйнований в післявоєнний час, і довго пустир «прикрашав» місто. Будівля, побудована за проектом Михайла Григоровича Повстанюка, не тільки органічно вписана в картину історичної забудови, але і функціонально відповідає всім сучасним стандартам. Ця робота в 1996 році була визнана кращою в Україні і відзначена дипломом першого ступеня Спілки архітекторів України. На перших поверхах розташовуються приміщення АБ «Південний».
Read More